Your browser does not support JavaScript!

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
آموزش تولید محتوا: مزایای تولید محتوا سایت

در این بخش از آموزش تولید محتوا می خواهیم بدانیم که تولید محتوا چه مزایایی برای سایت دارد. هزینه های زیادی بابت تولید محتوا وجود دارد، اما چرا این هزینه ها برای تولید محتوا ارزشمند هستند؟ پاسخ به این سوال نیاز دارد که بدانیم تولید محتوا چه مزایایی دارد.

بهبود سئو و تولید محتوا

مهمترین تاثیر تولید محتوا در سایت بهبود رتبه سئو است. با تولید محتوا می توان رتبه های بهتری در سئو کسب کرد. البته باید در نظر داشت که هر تولید محتوایی نمی تواند باعث بهبود رتبه سئو سایت شود. اما این موضوع که چه نوع محتوایی میتوان روی سئو سایت تاثیر بگذارد را در یک اموزش جداگانه بررسی خواهیم کرد.

راهنمایی مشتری در مسیر خرید

وقتی یک کاربر وارد سایت می شود نیاز به راهنمایی دارد. او باید بداند چه مسیری را برای خرید محصول و یا خدمات طی کند. این راهنمایی با تولید محتوا انجام می شود. بخشی از تولید محتوا سایت ها به راهنمایی مشتریان بستگی دارد. هرچه این راهنمایی کامل تر و واضح تر باشد، مشتری راحت تر می تواند به خواسته خود برسد.

کاهش هزینه نیروی انسانی

با تولید محتوا بخشی از هزینه های مربوط به نیروی انسانی کاهش پیدا می کند. به عنوان مثال فرض کنید کسی وارد سایت می شود و می خواهد پاسخ سوالات خود را پیدا کند، وقتی در تولید محتوا پاسخ خود را پیدا کند، دیگر نیازی نیست نیروی انسانی با تلفن و یا حضوری این سوالات را پاسخ دهد. پس با تولید محتوا می توان هزینه های مربوط به نیروی انسانی را کاهش داد.

افزایش آگاهی و اعتبار برند

تولید محتوا کمک می کند تا آگاهی بیشتری از برند در اینترنت به وجود بیاید. هر چه محتوای کاملتر و با کیفیت تری داشته باشید، مخاطب اعتبار بیشتری برای برندتان قائل می شود.

پاسخ به سوالات مشتریان

مشتریان شما ممکن است سوال های زیادی برایشان پیش بیاید. چطور می توان به این سوال ها به صورت آنلاین پاسخ داد؟ با تولید محتوا می توانید اینکار را انجام دهید. با اینکار نیاز نیست به هر مشتری جداگانه پاسخ دهید، بلکه پاسخ به سوالات همه مشتریان را یکجا و همیشه با تولید محتوا در اختیارشان قرار می دهید.

افزایش فروش

تولید محتوا می تواند به افزایش فروش کمک کند. این موضوع در چندین سطح اثر گذار است. به عنوان مثال با بهبود رتبه سایت، شانس ورود مخاطبین افزایش پیدا می کند. مخاطبین زمانی که بتوانند پاسخ سوالاتشان را سریعتر به دست بیاورند، زودتر اقدام به خرید می کنند. مخاطبینی که اعتمادشان به برند شما جلب شود، راحت تر سفارش را ثبت می کنند. دلایل بسیار زیادی برای این موضوع وجود دارد که از ذکر ادامه آنها برای طولانی نشدن این مطلب خودداری می کنم اما احتمالا شما هم چندین مورد به ذهنتان رسیده است.

اینفوگرافیک مزایای تولید محتوا سایت

همانطور که مشاهده کردیم تولید محتوا مزایای زیادی برای یک سایت دارد. این مزایا باعث می شود تا تولید محتوا ارزش سرمایه گذاری را داشته باشد.

نویسنده: محمد علی عاشوری